Otwory jaskini znajdują się w skałce rozciętej dużym pęknięciem i położone są na różnych poziomach. Najniżej położony jest otwór główny, znajdujący się w szczelinie otwartej w górze, o szerokości 2 metrów, zwężającej się w otworze do 1 m przy wysokości 2 m. W stropie widać zaklinowany duży blok wapienny. Po przejściu 2 m w prawej ścianie znajduje się 2,5 metrowy próg, a nad nim stromy korytarz wyprowadzający w otworze III. 6 metrów od otworu w lewej ścianie widać 4 metrowy próg i za nim stromy korytarz pomiędzy dużymi blokami, wyprowadzający w II otworze znajdującym się 10 m nad otworem I. Korytarz biegnący od otworu rozwinięty na szczelinie SSW-NNE kontynuuje się jeszcze 8 m, przechodząc w salę o wymiarach 5x5 m i wysokości do 2 m. Przed salą szczelinowy korytarz ma wysokość do 6 m, za nią 6 metrowy niski korytarz biegnący ku E o ogładzonych ścianach z kotłami wirowymi przechodzi w ciasną (Z I), 2 metrową rurę, za którą otwiera się salka 2x2 m z dwoma kominkami 2 metrowej wysokości. Z niej odchodzi w górę 3 metrowa, ślepa pochylnia.
Jaskinia jest krasowa, powstała w wapieniach skalistych górnej jury. Korytarz z otworami powstał na pęknięciu NNE-SSW, w sali widoczne jest pęknięcie NW-SE i towarzysząca mu brekcja uskokowa. Korytarz odchodzący na E i salka za nim powstały w warunkach freatycznych, są w nich kotły wirowe i mają kolisty przekrój.
W jaskini występuje kilka generacji szaty naciekowej. Starsze to masywne polewy z żebrami naciekowymi w stropie szczeliny w korytarzu od otworu, polewy, szereg niewielkich stalaktytów, zasłony i niewielkie kolumny w sali i salce na końcu jaskini. W sali polewa naciekowa cementuje miejscami osady namuliska. Starsze nacieki są częściowo zniszczone, pokrywają je grzybki naciekowe i białe naloty z mleka wapiennego. W wielu miejscach powstają współcześnie niewielkie stalaktyty i stalagmity oraz polewy naciekowe - wszystkie białe.
Osady namuliska wydają się być obfite, szczególnie w korytarzu na szczelinie od wejścia i w sali, składa się na nie gruz wapienny, częściowo obtoczony, z ilastym, brązowym osadem. W jaskini wilgotno, przy końcu wyczuwalny słaby przewiew powietrza. Światło sięga kilka metrów od otworów.
Wewnątrz obserwowano pajęczaki, komary, licznie prosionki Porcellio sp., motyle: paśnika jaskińca Triphosa dubitata, rusałkę pawika Inachis io i szczerbówkę ksieni Scoliopteryx libatrix. W jaskini hibernują nietoperze. W październiku 2009 r. obserwowano 3 podkowce małe Rhinolophus hipposideros.